четвер, 24 листопада 2022 р.

Флешмоб «У світі афоризмів Григорія Сковороди»



Пропоную вам доєднатися до флешмобу на честь 300-річчя Григорія Сковороди!


Перегляньте цікаву презентацію, яка допоможе вам ще ближче познайомитися з цією цікавою та багатогранною людиною!

А згодом пограйте в інтерактивні ігри "У світі афоризмів Григорія Сковороди". Григорій Сковорода та Афоризми

За бажанням - надихнувшись цікавими фактами та грою, створіть колаж, презентацію чи малюнок на тему "Загадковий світ Григорія Сковороди"! (роботи надсилаємо на пошту bobnevanatala@gmail.com)


понеділок, 21 листопада 2022 р.

"Україна - територія Гідності та Свободи" (інтерактивна історична подорож + "Лист у майбутнє").

 


В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Учні 6-В класу долучилися до вшанування пам’яті цієї знаменної дати в історії нашої країни. Дізналися детально про історію та конкретні події періоду Революції, написали «лист у майбутнє самому собі», де пообіцяли бути гідними громадянами своєї держави; перевірили за допомогою інтерактивної вправи, засвоєнні знання.

Ставайте ж і ви на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу, адже гідність та свобода вписані в генетичний код українців!








середа, 16 листопада 2022 р.

"Толерантність врятує світ"

Чи відомо Вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим, ліпший від завойовника міста? Про це написано в Притчах Соломонових, глава 16, вірш 32. Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада. 


Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду.

Саме про ці важливі питання ми поговорили з учнями, визначили основні поняття та риси, які стосуються толерантності; за допомогою інтерактивної вправи "Квітка толерантності" виявили свої асоціації до теми; переглянули мультфільми на хвилюючі теми інклюзії.







середа, 9 листопада 2022 р.

Виховна година "День української писемності та мови"

 

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови💬

Цей день українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. 

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ".

Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України.

У цей день:

  • покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; 
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика 

 

До святкування😇 такого чудового свята долучилися і учні 6-В класу у форматі інтелектуальної гри «Знавці української мови», за допомогою якої створили хмаринку слів «Яка наша мова?», поскладали слова, пояснили фразеологізми, розгадали логічні загадки та зробили висновки про те, як важливо знати свою рідну мову.